Sesje ciążowe

Studios

kobieta w ciąży

Postrzeganie kobiet w ciąży niezwykle zmieniło się w ciągu ubiegłych lat. Kobiety nie podkreślały tak mocno brzuszka w ciąży jak dziś. W istocie możemy uznać, że był to temat tabu, a kobiety przeżywały ciążę nieomal w samotności. Szczęśliwie czasy się całkowicie zmieniły i tym samym współcześnie przyszłe mamy niewątpliwie są dumne ze swojego zaokrąglonego brzucha. Oczywiście jest to etap warty upamiętnienia na zdjęciach, jakie doskonale mogą się nadawać do domowego albumu. Od czego będzie zależeć pozytywny wynik sesji? Przede wszystkim rzeczy od pomysłu a ponadto przyszykowania do zdjęć. Podstawową sprawą jest termin wykonania sesji ciążowej. Koniec 8 miesiąca ciąży będzie idealnym terminem na zdjęcia. Niewątpliwie termin tutaj może zależeć od samopoczucia młodej mamy, dlatego też nie ma tutaj jakikolwiek reguł.

Jak powinna wypadać fotografia ciążowa? Charakter zdjęć jest zależny od gustu oraz fotografa, któremu zlecisz zrealizowanie tych szczególnych zdjęć. A więc przeglądaj, przeglądaj, przeglądaj! Sesja zdjęciowa może być stylizowana na retro, mogą to być romantyczne, ciepłe zdjęcia lub kompletnie zwariowane. Jeśli w cenie sesji zdjęciowej będzie udział profesjonalnej stylistki, skorzystaj z tego! Skompletuje dla Was odpowiednie ubrania, akcesoria. Tak, aby wszystko prezentowało się efektownie oraz różnorodnie. Z pewnością będziecie mieć zorganizowane dodatki w postaci przebranek, czepeczek, kocyków, bądź zabawek. Weźcie je ze sobą! Im więcej może być do wyboru, tym fajniejsze fotografie będziecie mieć. Niech przyszłe matki, uzupełniając garderobę na sesję ciążową, nie zakrywają okrągłego brzuszka. To właśnie on powinien być centralnym punktem fotografii. Przydadzą się barwne chusty oraz tiule, które możemy obwiązać na około biustu podkreślając brzuszek.

ciąża

Sesję ciążową można również połączyć z sesją rodzinną, jeśli Wasza paczka jest większa :) Miejsc na sesję zdjęciową można wymienić wiele. Najbardziej naturalnie fotografie wyjdą w Waszym rodzinnym domu. Ponadto będzie to naturalne miejsce dziecka, dlatego też, nie będzie się stresować i będzie szczególnie otwarte. Dzięki temu efekt ostateczny sesji fotograficznej bywa o wiele atrakcyjniejszy. Niemniej jest pojedynczy warunek, który będzie musiał być zrealizowany. Wasze mieszkanie powinno się nadawać do sesji zdjęciowej, chodzi nam, będzie musiało mieć właściwą powierzchnię oraz oświetlenie. Aczkolwiek z tym drugim fachowy fotograf powinien sobie dać radę. Jednak brak przestrzeni często jest przeszkadzający, co można dostrzec na ujęciach. Naturalnie mieszkanie powinno się uprzednio dokładnie zaaranżować.

Dobrze umówić się z pewnym wyprzedzeniem na sesję zdjęciową. Przez co będziemy mieć czas, aby trochę popraktykować pozowanie do zdjęć, nabrać wiary w siebie i wyeliminować stres. Oprócz psychicznego przyszykowania się do sesji, warto mieć na uwadze przygotowanie naszego ciała. Nie chodzi mi w tym przypadku wyłącznie o zabiegi pielęgnacyjne, jednak przede wszystkich zwyczajnie dobre wysypianie się. Worki pod oczami nie wypadają dobrze na fotografiach.

Musicie zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy. Otóż obiektyw pochłania multum światła, podkreślając tym samym różne niedoskonałości skóry. Niestety codzienny makijaż nie pomoże nam. Do sesji wskazane bywa zrobienie makijażu fotograficznego, tym samym lepiej skorzystać z usług doświadczonej wizażystki. Dopełnieniem doskonałego wyglądu jest fajna fryzura pasująca do Twojej urody. Nie zaskoczę Was też stwierdzeniem, że ubiór będzie mieć kluczowe znaczenie. Za każdym razem proponuję swoim klientom profesjonalną stylistkę.

Zobacz przykładowe portfolio zdjęć - fotografia ciążowa Wrocław.